Końcowa konferencja NUTRIMAN: Platforma dla Rolników jako repozytorium nawozów organicznych opartych na odzysku składników i niskonakładowych technologii

Projekt NUTRIMAN zbliża się ku końcowi i gotów jest zaprezentować interesujące wyniki! Końcowa konferencja odbędzie się w trybie online, 16 września 2021, w godzinach 09:00-17:00 CET.

NUTRIMAN jest siecią tematyczną dotyczącą azotu i fosforu, która gromadzi wiedzę gotową do wdrożenia w praktyce. Platforma dla Rolników NUTRIMAN to oddolnie tworzona sieć tematyczna, która gromadzi innowacyjne rezultaty badań dotyczących odzysku azotu i fosforu. Platforma podsumowuje, prezentuje i udostepnia dla ogółu użytkowników nowatorskie technologie odzysku azotu i fosforu będące na poziomie gotowości technologicznej TRL6 i powyżej oraz produkty wytworzone na bazie odzyskanych składników, o konkurencyjnym statusie rynkowym dostępne od 2022 roku. Produkty i technologie bazują na niewykorzystanych zasobach organicznych i surowcach wtórnych, zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Wszystkie produkty i technologie oparte na odzysku składników odżywczych spełniają wymogi nowego Rozporządzenia Nawozowego UE 2019/1009, które wejdzie w życie 16 lipca 2022.

Podczas konferencji zamykającej projekt zostaną podsumowane i zaprezentowane rezultaty trzyletnich prac wykonanych w ramach projektu: począwszy od zbierania informacji do szerzenia wiedzy na temat istniejących innowacji w zakresie odzysku składników odzywczych, gotowych do zastosowania w praktyce, ale niewystarczająco znanych ogółowi praktyków. W drugiej części dnia zaprezentowane zostaną wybrane produkty oparte na odzysku składników, a cykl prezentacji zamknie sesja networkingowa z Izbami Rolniczymi i organizacjami producentów, poświęcona najpilniejszym potrzebom rolników.

W celu uzyskania dodatkowych informacji o wydarzeniu i zapoznania się z programem konferencji zapraszamy do odwiedzenia specjalnej sekcji strony projektu NUTRIMAN: https://nutriman.net/conference  

Wszystkich zainteresowanych produktami i technologiami opartymi na odzysku składników  serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji. Rejestracja udziału jest nieodpłatna ale obowiązkowa: zarejestruj się tutaj. Otrzymasz link do wydarzenia w MS Teams przesłany droga mailową. Upewnij się, czy mail potwierdzający rejestrację i link do konferencji nie znalazły się w folderze spam!  

Rejestracja dostępna do: 15 września 2021.

Po zakończeniu projektu NUTRIMAN ma na celu:

  • Zachowanie zgromadzonej wiedzy praktycznej przez okres 10 lat po zakończeniu projektu >2031 oraz upowszechnianie jej przy użyciu najbardziej wiarygodnych i najczęściej odwiedzanych przez rolników/leśników kanałów upowszechniania, a także w celach edukacyjnych i szkoleniowych;
  • Zwiększenie przepływu praktyczneych informacji pomiedzy rolnikami w Europie w sposób wyważony pod względem geograficznym, biorący pod uwagę oddziaływanie i róznice pomiędzy obszarami w UE;
  • Osiągnięcie większej aprobaty użytkowników w odniesieniu do rozwiązań zgromadzonych na stronie projektu NUTRIMAN www.nutriman.net oraz intensyfikację upowszechniania istniejącej wiedzy.  

NUTRIMAN chciałby poznać Twoją opinię!

Prosimy także o wypełnienie krótkiej ankiety przed udziałem w konferencji:  

https://nutriman.net/farmer-survey

Wszelkie aktualności dotyczące wydarzenia należy śledzić na profilach projektu Nutriman w mediach społecznościowych: Twitter, Facebook i LinkedIn lub na stronie https://nutriman.net/. W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z koordynatorem projektu:

Edward Someus, 3R-BioPhosphate Ltd.

Email: conference@nutriman.net lub formularz kontaktowy: https://nutriman.net/contact

Attachment Size
Press_Release_07092021_PL.pdf 391.82 KB
Video